Атлетико-ПР печели Сеара пред очите на Фелипао в първия мач без Карил

В първия мач без Карил и под погледа на новия треньор Фелипао, Атлетико-ПР победи Сеара с 1-0 тази вечер (7) на Арена да Байшада в двубой, валиден за петия кръг на бразилското първенство. Голът в мача отбеляза левият бек Абнер Винисиус, а Теранс все пак пропусна дузпа.

С резултата Hurricane печели отново след три мача и достига шест точки, като в момента заема 11-то място в таблицата. Сеара от своя страна има три точки и може да завърши кръга в зоната на изпадащите. Vozão е на 16-о място.

Двата отбора се завръщат на терена в средата на седмицата, но за Купата на Бразилия. Във вторник (10) от 21:30 ч. Атлетико-ПР посреща Токантинополис на Арена да Байшада. На следващия ден, в 19:00 часа, Сеара се изправя срещу Томбенсе в Кастелао.

За Brasileirão следващият мач на Hurricane е в събота (14), от 21:00, срещу Fluminense на Маракана. В същия ден, но в 16:30 часа, отборът от Сеара посреща Фламенго у дома.

Фелипе на стадиона

Новият треньор и технически директор на Атлетико-ПР все още не е бил на ръба на моравата, командващ отбора, но той присъства на Арена да Байшада, за да гледа мача заедно със своите помощници Пауло Тура и Карлос Прачидели. Отборът беше воден от временно изпълняващия длъжността Уесли Карвальо. Фелипао дебютира за Ураган във вторник срещу Токантинополис.

Кой се справи добре: Абнер Виниций

Отборът отбеляза победния гол за Атлетико-ПР в първите минути на второто полувреме и накара отбора да гарантира трите точки.

Кой беше лош: Чирино

Докато не напусна терена контузен, в 39-ата минута на първото полувреме нападателят на Урагана почти не се появи в мача и не можа да донесе опасност за Сеара. Действието е изключено.

хронология на играта

Балансът диктува хода на първото полувреме. Атлетико-ПР започна по-добре и видя, че Теранс почти вкара в 5-ата минута, но Жоао Рикардо разпространи топката. С доминацията на халфовата линия Сеара беше насърчен и имаше най-ясния шанс в началния етап с Лима на 22. Никой не успя да завърти мрежите.

Атлетико-ПР се върна по-свързан през второто полувреме и откри резултата при 3 с Абнър. При 8 Terans пропусна дузпа и пропусна шанса да накара Hurricane да се разшири.

PR игра на Атлетико

От трибуните Фелипао видя неорганизиран отбор с малко офанзивна мощ през първото полувреме и това се върна добре през второто. В зависимост от добрите игри на Terans, лошата игра, Athletico-PR понякога показваше бързане да продължат игрите през първите 45 минути.

Всичко се промени в последния етап, когато той се върна с друго темпо и скоро отбеляза с Абнер Винисиус. След откриването на резултата обаче, Ураганът започна да управлява резултата, даде пространство и беше много притиснат от Сеара.

Играта на Сеара

Сеара започна с предложението да изчака Атлетико-ПР и да заложи на контраатаки, но нередовното представяне на съперника накара треньора Доривал Жуниор да напусне отбора по-офанзивен с навлизането на Ерик на мястото на контузения Ричард. Попадението, допуснато в началото на второто полувреме, спря инерцията на Возао, който се върна в мача след отстъплението на съперника, но не успя да изравни, въпреки че създаде добри положения.

Шансът, пропилян от Лима, е липса за Сеара

При все още 0-0 нападателят на Сеара пропусна чист шанс да открие резултата. Той получи свободен удар от Мендоса и, очи в очи с вратаря, го изпрати.

Terans пропуска дузпа с VAR

Атлетико-ПР можеше да удължи резултата минути след като направи 1-0, но Теранс пропусна дузпа, изтърпяна от Витор Роке и отбелязана от рефера след проверка на VAR. Жоао Рикардо скочи в десния ъгъл и спаси.

Ерик спасява Атлетико-ПР от равенството

При друг добър ход от Лима към Сеара, 30 минути на второто полувреме, десният бек на Урагана се хвърли на моравата, за да отрази удара и да отблъсне опасността. Присъден съд.

Размяна за контузии през първото полувреме

И двата отбора имаха контузени играчи в началния етап. Чирино от Атлетико и Ричард от Сеара почувстваха болка и бяха заменени съответно от Витор Роке и Ерик.

ЛИСТ С ДАННИ:

ATHLETICO-PR 1 X 0 CEARÁ

състезание: Бразилско първенство, 5-ти кръг
стадион: Арена да Байшада, Куритиба
Дата и час: 7 май 2022 г., в 20:30 ч. (време Бразилия)
Рефер: Леандро Педро Вуаден (RS)
асистенти: Хорхе Едуардо Бернарди (RS) и Хосе Едуардо Калса (RS)
VAR: Даяне Каролин Мунис дос Сантос (СП)
Жълти картони: Педро Енрике, Витор Роке, Уго Моура, Витиньо и Бенто (CAP); Бруно Пачеко, Родриго Линдозо, Жоао Рикардо и Доривал Джуниор (CEA)
цели: Абнер Винисиус, 3 минути след второто полувреме (CAP)

АТЛЕТИКО-ПР: Бенедикт; Ерик, Матеус Фелипе, Педро Енрике и Абнер Винисиус; Уго Моура (Хелвен), Браян Гарсия (Матеус Фернандес) и Дейвид Теранс (Лео Читадини); Канобио, Витиньо (Куело) и Марсело Чирино (Витор Роке). техник: Уесли Карвальо

CEARÁ: Жоао Рикардо; Мишел Мачедо (Нино Параиба), Габриел Ласерда, Лукас Рибейро и Бруно Пачеко (Зе Роберто); Ричард Коелю (Ерик), Жеован (Виктор Луис) и Родриго Линдозо; Лима, Мендоса (Дентиньо) и Вина. техник: Доривал Джуниър