Брагантино търси равенство в края срещу Велес и запазва второто място

Ред Бул Брагантино спечели равенство 1-1 срещу Велес Сарсфийлд тази вечер (5-и), за четвъртия кръг от група C на Копа Либертадорес. Дори и у дома, на Наби Аби Чедид, отборът прекара по-голямата част от мача зад резултата и нарасна само в мача след влизането на Артур, в 11 от второто полувреме.

С апатично изпълнение Торо Локо допусна гол на Прато, точно в 13-ата минута на първия етап, при контраатака и не можа да реагира. Заключен в противниковия отбор, Маса Брута се нуждаеше от завръщането на Артур, който не беше играл от четвъртфиналите на Паулистао, за да оживи играта. Играчът центрира топката към Андрес Уртадо, който изравни в 38′ на последния етап.

С резултата Брагантино остава вицелидер в групата с пет точки. Насионал-УРУ е трети с четири, а Велес следва на дъното, само с двама. Естудиантес с 10 е изолираният лидер.

Кой се справи добре: Орелано

Халфът вече беше един от акцентите в първата среща между клубовете, при равенството 2-2, и се завърна, за да направи страхотно представяне днес. Бърз и сръчен, той пое опасността с удари отдалеч и обезоръжи защитната система на Брагантино с пасовете си.

Кой беше лош: cleiton

Като цяло всички атлети на Massa Bruta прекараха лоша нощ. Вратарят Клейтън е най-лошият, тъй като напусна зле вратата няколко пъти, включително при хода, който доведе до гол на чиния.

Барбиери е присвояване в последния момент

Малдонадо и Маурисио Барбиери по време на тренировка с Ред Бул Брагантино в Аржентина

Изображение: Ари Ферейра

Треньорът Маурисио Барбиери, с covid-19, не остана на ръба на терена, за да командва Брагантино. Треньорът вече се беше разболял през януари, но отново беше положителен. С това асистентът Малдонадо зае поста си.

Велес се възползва от колебанието

В 13-ата минута Орелано се възползва от провала в защитата и започна контраатаката с красив пас към Лукас Прато. Добре позициониран, нападателят избегна офсайд и напредна в зоната. Преди да вкара, той дори подмина Клейтън, който напусна вратата.

спря на знака

Домакините не успяха да създадат нито една страхотна възможност за равенство в ранния етап. Велес успя да наложи своя знак и дори пое опасност с Орелано, който рискува извън зоната на 30.

Артур се връща, развеселява тълпата и дебалансира

Без да играе от четвъртфиналите на Паулистао, нападателят Артур влезе на терена в 11-ата минута на втория етап, отговаряйки на исканията на феновете в Набизао. Нападателят, акцентът на клуба през миналия сезон, помогна на отбора да се подобри, който се хвърли в атака в търсене на равенство, избутан от трибуните.

Артур все пак направи разликата в края и осигури равенството на Маса Брута. Той изпълни свободен удар от лявото крило и намери Андрес Уртадо сам на втората греда. Той все още имаше отклонение в защита, за да победи вратаря Хойос и да изравни мача.

Хелиньо избягва изгонването и напуска терена

Гуидара напредна в гърба на Хелиньо, който направи тежък фаул, за да убие хода в 28 на второто полувреме. Тъй като вече беше пожълтял, трябваше да бъде изгонен, но съдията Джон Оспина не даде картата за бунта на Велес. Вратарят Хойос, по оплакване, който в крайна сметка е пожълтял.

Усещайки опасността да бъде един по-малко, Малдонадо не се поколеба и извади нападателя две минути по-късно, задействайки Бруно Тубарао.

объркване в края

Малко след последния съдийски сигнал недоволните от резултата аржентинци бяха изненадани от бразилците на терена. Бунтът беше бързо овладян и продължи кратко.

следващите игри

В петия кръг Брагантино ще играе на 17-и, вторник, от 19:15 часа, за да се изправи срещу Естудиантес у дома. Ден по-късно, в 21 часа, Велес посещава Националния парк в Сентрал, Монтевидео.

Отборът от вътрешността на Сао Пауло обаче излиза на терена за петия кръг на Бразилияо преди това. В неделя (8) от 18 часа Маса Брута посреща Коринтианс.

Дебют на втората униформа

Сблъсъкът срещу Велес беше и първи с новия втори комплект на Toro Loko. Докато първият е изцяло бял, екипът на Браганса е приел черното като алтернатива.

ЛИСТ С ДАННИ:

RED BULL BRAGANTINO 1 x 1 VÉLEZ SARFIELD
състезание:
Копа Либертадорес да Америка – Четвърти кръг от група C
Дата: 5 май 2022 г., четвъртък
график: 21:00 (от Бразилия)
Местно: Стадион Наби Аби Чедид, Браганса Паулиста (SP)
Рефер: Джон Оспина (COL)
асистенти: Дионисио Руис (COL) и Джон Леон (COL)
цели: Прато на 13′ на първото полувреме (0-1) и Андрес Уртадо на 38′ на второто полувреме (1-1)
Жълти картони: Хелиньо, Артур, Лео Ортис (BRA); Валентин Гомес, Хойос (VEL)

BRAGANTINO RED BULL: Клейтън; Адерлан (Андрес Уртадо), Лео Ортис, Ренан и Рамон; Ерик Рамирес, Лукас Евангелиста (Ян Хуртадо) и Хиоран (Джадсъм Силва); Хелиньо (Бруно Тубарао), Сорисо (Артур) и Итало. техник: Малдонадо.

ВЕЛЕС САРСФИЛД: Hoyos; Гуидара, Гомес, Де лос Сантос и Ортега; Гараялде и Пероне (Бризуела); Орелано, Сонора и Янсон; чиния. техник: Марсело Галардо.