Джанис вкарва 42, Милуоки задържа Селтикс и прави 2-1 в серията | nba

Милуоки Бъкс имаха 42 точки от Джанис Адетокунмпо и някои фенове в последната игра на мача, за да победят Бостън Селтикс със 103-101 тази събота следобед в Милуоки. Защитаващите титли имат 2-1 в полуфиналната серия на Източната конференция и имат още един мач у дома в понеделник, за да се възползват от двубоя.

Селтикс започнаха четвъртата четвърт с 12 по-малко, но обърнаха резултата 100-99 с 1:49 на часовника. Тогава Джанис отбеляза 2 точки, Джейлън Браун пропусна полагане и Джру Холидей откри 3 за Бъкс. При последното хвърляне Маркъс Смарт беше фаулиран и удари първото свободно хвърляне. След това той пропусна нарочно и топката беше разпусната във въздуха. След битка Хорфорд успя да я бутне в коша, но в рамките на стотни от секундата часовникът вече се пръсна.

Джанис Адетокунмпо се качва в кошницата — Снимка: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Гръцката звезда завърши с 12 борби и 8 асистенции, в допълнение към 42 точки. Холидей имаше 25 със 7 борби. Брук Лопес отбеляза 13 точки и 10 борби, а Пат Конаутън излезе от резервната скамейка и отбеляза 11 точки с 8 борби. в отбрана, отборът успя да ограничи Джейсън Тейтъм до едва 10 точки, с 4 коша в 19 корта, 0 от 6 от периметъра. Подкритичното представяне беше важно за победата на Бъкс.

Милуоки имаше достатъчна доминация в боята, с 52 точки срещу 32 от Селтикс. В преходния мач домакините направиха 21 на 11. Джейлън Браун беше най-резултатен за Бостън с 27 точки, в допълнение към 12 борби и 4 асистенции. Ал Хорфорд отбеляза 22, като 12 отбеляза само в последния период. Той поведе реакцията на Селтикс, която в крайна сметка се оказа недостатъчна за победа като гост. Следващата възможност да си върне преднината на корта е в понеделник от 20:30 ч. със Sportv2 излъчване.

долара
Джанис Адетокунмпо (42 точки, 12 ребера, 8 аса)
Jrue Holiday (25 точки, 7 rebs, 3 откраднати кражби)
Брук Лопес (13 точки, 10 rebs)
Пат Конаутън (11 точки, 8 ловувания)
Боби Портис (9 точки, 7 риб)

Селтикс
Джейлън Браун (27 точки, 12 ребера, 4 аса)
Ал Хорфорд (22 точки, 16 rebs, 5 ass, 4 коша от три)
Дерик Уайт (14 точки)
Джейсън Тейтъм (10 точки, 4 пъна)
Робърт Уилямс (10 точки, 5 rebs, 4 ass, 3 blocks)

Селтикс 11

Джейсън Тейтъм се изкачва в забиването над Джанис Адетокунмпо – Снимка: Стейси Ревере/Getty Images

Таблица с резултати — Снимка: NBA

Първи период – 22 до 19 долара: Ниският резултат от първото полувреме показа силата на защитите и трудността на трилинията. Селтикс удариха 1 от 7 от периметъра. Бъкс, 2 от 10. Джанис имаше 8 точки и 4 борби. От другата страна Джейлън Браун имаше 6 точки и 5 борби. Тейтъм удари само 1 от 5 от корта за 2 точки.

Втори период – Селтикс 31 до 24: Бостън отбеляза последните 7 точки от разделянето и завърши първото полувреме напред, след 10 промени в преднината и 10 равенства. И двата отбора продължиха да се представят слабо в периметъра. Бъксите преминаха 26-12 в боя. Джанис отбеляза 12 в частичния резултат, общо 20. Браун отбеляза 10. Резултат от 50 до 46 в почивката.

Ал Хорфорд има страхотно представяне през последния период — Снимка: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Трети период – 32 до 17 долара: Защитата на Милуоки ограничи Селтикс до 17 точки в частичната част. Джейсън Тейтъм беше разочарованието за следобеда, с само 3 от 17 на корта за 8 точки. От другата страна Холидей имаше 12 в крайна сметка, общо 21. Джанис имаше 11, общо 31. Никой в ​​Бостън не беше надхвърлил 12 досега. Резултат от 80 до 67.

Четвърти период – 34 до 23 долара: Ал Хорфорд отбеляза 10 точки през първите три четвърти. Той отбеляза 12 само в последния период и поведе реакцията на Селтикс, които обърнаха резултата 100 на 99 при 1:49 на часовника. Тогава Джанис отбеляза 2 точки, Браун пропусна подреждане и Холидей откри 3 за Бъкс.

При последното хвърляне Смарт беше фаулиран и удари първото свободно хвърляне. След това той пропусна нарочно и топката беше разпусната във въздуха. След битка Хорфорд успя да я бутне в коша, но в рамките на стотни от секундата часовникът вече се пръсна. Упоритите Бъкс печелят с 2-1 в серията.

Игра 1 (5/1) – Селтикс 101 x 89 долара
Игра 2 (5/3) – Селтикс 109 x 86 долара
Игра 3 (05/07) – Bucks 103 x 101 Celtics
Мач 4 (09/05) – Бъкс срещу Селтикс, от 20:30 ч (sportv2)
Игра 5 (5/11) – Селтикс срещу Бъкс в 20:00 ч
Игра 6 (5/13) – Бъкс срещу Селтикс, времето ще бъде определено (ако е необходимо)
Игра 7 (5/15) – Селтикс срещу Бъкс, времето ще бъде определено (ако е необходимо)