Джоел Ембиид се завръща, Sixers печелят, намалява топлината, води до 2-1 | nba

Завръщането на Джоел Ембиид даде нов живот, използването на периметъра беше решаващо и Филаделфия 76ers са живи в сериала срещу Маями Хийт. В петък вечер отборът направи 99-79 във Филаделфия и намали предимството на отбора на Флорида до 2-1 в полуфиналите на Източната конференция.

33-те точки на Джими Бътлър не бяха достатъчни. Tyrese Maxey отбеляза 21, като 14 в последния период, и поведе устрема на домакините към победата. Дани Грийн удари 7 от 9 опита от периметъра за още 21 точки. Сиксърс спасиха 16 от 33 общо (48,5%), в сравнение със само 7 от 30 (23,3%) за Heat. Ембиид допринесе с 18 точки и 11 борби за 36 минути. Джеймс Хардън навърши 17 години.

Джоел Ембиид играе с маска — Снимка: Mitchell Leff/Getty Images

Embiid пропусна първите два мача поради фрактура на орбиталната кост на дясното око. Този път той може да действа с щит за лице. Очакваше се съдебен срок, но не беше потвърден дори заради оспорвания дуел. Филаделфия имаше само 3 точки напред в началото на последната четвърт, но не даде шанс на гостите в решаващите моменти.

Избран за най-добър шести човек на сезона, Тайлър Херо отбеляза само 14 точки. Освен него и Бътлър, никой друг играч на Маями не е отбелязал двуцифрен гол. Пойнтгардът Кайл Лоури се завърна на корта след четири мача аут с контузия на бедрото. За 25 минути той не е отбелязал точка при 4 полеви удара, с 4 борби, 3 асистенции и кражба.

79 точки на Маями бяха второто най-лошо число в цялата кампания – по-добро само от 78 срещу Бостън Селтикс на 4 ноември. Отборът ще опита отговора в мач 4, също във Филаделфия. Двубоят е следващата неделя от 21:00ч. със скоростна кутия Sportv 2.

Sixers
Тайрис Макси (21 точки, 6 аса, 5 коша от три)
Дани Грийн (21 точки, 4 rebs, 7 коша от три)
Джоел Ембиид (18 точки, 11 риб)
Джеймс Хардън (17 точки, 8 ребера, 6 аса)

топлина 19

Кайл Лоури се завръща в съда за Маями Хийт — Снимка: Бил Стрейхер-USA TODAY Sports

Таблица с резултати — Снимка: NBA

Първи период – Sixers 21 до 17: Embiid изигра 10 минути и отбеляза 7 точки, както и 4 борби за Sixers при завръщането си. Хардън изигра ролята си и допринесе с 9 точки. От другата страна Heat удари само 1 от 6 удара от периметъра. Херо, шестият най-добрият играч на сезона, беше най-резултатен на Маями с 6.

Втори период – Сиксърс 20 до 17: Филаделфия започна частичното с 9-0, но Маями изравни в поредицата. Гостите удариха 1 от 10 от периметъра в частичния. Хардън имаше 6 точки повече за общо 15. Бътлър имаше 8 за общо 10. Embiid и Herro отбелязаха нула през втората четвърт. Сиксърс имаха 13-3 в преходния мач досега. Резултат от 41 до 34 в почивката.

Джими Бътлър е тясно белязан от Тобиас Харис — Снимка: Bill Streicher-USA TODAY Sports

Трети период – Топлина 31 на 27: Хардън извърши четвъртия фаул и напусна корта при 7:39 на часовника. Маями се справи с последователност от 13 към 0 и дори изравни дуела. Бътлър отбеляза 14 в частичния резултат, общо 24. Отборите се подобриха в използването на периметъра. Дани Грийн вече имаше 6 коша в 7 опита. Хардън (15), Ембиид (13) и Херо (12) бяха другите реализатори. Резултат от 68 до 65.

Четвърти период – Топлина 31 на 14: Тайриз Макси отбеляза 14 точки и поведе в серия на домакините през последната четвърт. Защитата на Сиксърс позволи на Хийт само 14 точки за периода, 79 в мача, втората най-лоша оценка за целия сезон. Игра, която трябва да забравите от страната на Маями, дуел за съживяване на Джоел Ембиид и компания.

Игра 1 (02/05) – Heat 106 x 92 Sixers
Игра 2 (04/05) – Heat 119 x 103 Sixers
Игра 3 (05/06) – Sixers 99 x 79 Heat
Игра 4 (08/05) – Sixers x Heat, в 21 часа (sportv2)