Интер равенства с Гуайреня и следва на второ място в група E на Sudamericana

В изпълнение на възходи и падения в Парагвай, в Интер направи равенство 1-1 с Гуайреня в четвъртък вечер за Копа Судамерикана в Асунсион на стадион Дефенсорес дел Чако. Резултатът поддържа парагвайците начело в Група Е, изравнени по точки с Колорадо, и двамата имат по 6, но с предимство в броя отбелязани голове.

Дори и победата да предаде класирането, равенството не е лош резултат. В следващите два кръга, Екипът на Мано Менезес има Independiente Medellín и 9 de Outubro на стадион Бейра-Рио, за да гарантира напредването им за осминафиналите. Колорадо се завръща на терена в неделя, в 19:00, срещу Juventude, на Alfredo Jaconi, за Brasileirão.

Въпреки широкия контрол на притежанието на топката, отборът на Мано Менезес беше в неизгодна позиция за почивката. Нападателят Отасу откри резултата в спорна дузпа, сигнализирана от чилийския съдия Кристиан Гарай на 32. Във втория етап влязоха смяната на треньора на Колорадо – Дурадо и Давид; Габриел и Маурисио си тръгнаха – те подобриха отбора. На 6 халфът Вандерсън, който отново се справи добре, изравни играта. Минута след попадението защитникът Хименес беше изгонен заради фаул на Давид. С още един за 40 минути Интер натисна, създаде положения, но сгреши във финализациите и спря във вратаря Ескобар.

Спорна дузпа

Треньорът Мано Менезес изпрати Интер с основния си състав, след като пристигна в цветния бункер за решаващия мач. Изправен пред невпечатляващ съперник, отборът от Рио Гранде до Сул намери невраждебна среда, въпреки традиционния стадион Дефенсорес Дел Чако, малко парагвайци отидоха на трибуните, за да подкрепят младия клуб, роден през 2016 г. Собственик на акциите, Колорадо взе владение, но изживя няколко мига на творчество през първите 45 минути.

В 2-та минута халфът Еденилсон пропусна безпроблемно опасна зона, която вратарят Ескобар удържа. “Ъъъ” на присъстващите на стадиона Колорадос дойде в подаване от полузащитника Карлос Де Пена. От разстояние той хвърли бомба, която влезе в мрежите отвън. Реферът, който се оказа главен герой в началния етап, започна да се появява преди десетата минута. Халфът Агилар завършва и топката се удря в защитата. Гуайреня яростно поиска дузпа, но реферът не отбеляза нищо.

В най-“ясния” ход от размяната на офанзивни пасове на Интер, крилото Вандерсон извади добър пас за германския нападател, който хвърли бомбата отгоре на защитата. Стратегията на Парагвай беше да даде топката на Интер и да изчака възможности за контраатака. Мъжете на Мано имаха повече от 70% контрол. В редките си нападения собствениците на къщата поеха опасност. В 23-ата минута нападателят Отасу изби десния корнер, а халфът Салинас отклони глава близо до гредата, като уплаши стрелеца Даниел.

Резултатът се увеличи от 0 до 0 в 32-та минута. При грешка на Edenilson в средата, Guaireña овладя и стреля в атака. Салинас изстреля централния нападател Виялба, който влезе в зоната, споделяйки мелето с защитника Бруно Мендес. Реферът даде знак за дузпа за протестите в Колорадо. Офертата е много спорна. На изображенията, публикувани от Conmebol, нападателят е този, който сякаш сваля червения защитник. При атаката Отасу удари с категория и премести Даниел без проблеми, за да открие резултата. Зад на таблото Интер не можа да реагира бързо и отнесе недостатъка в съблекалнята.

Недостатъчно подобрение за завъртане

Мано Менезес промотира влизанията на нападателя Давид и халфа Родриго Дурадо на вакантните места на Маурисио и Габриел. Промяната на атаката вече показа ефект след две минути. Давид получи от Edenilson в средата, обърна се добре и завърши ниско от границата на зоната. Вратарят Ескобар държи.

Промените в фигурите и позата бързо накараха играта да се усмихне на Интер. Възползвайки се от грешния старт, Дурадо възстанови топката и намери Де Пена. Халфът активира страничния Рене, който центрира ниско и Вандерсон удари плоча без шансове за вратаря Ескобар в 6-ата минута. Следващата оферта също беше положителна. При друг парагвайски провал топката стигна до Давид на скорост. Хименес свали нападателя и беше изгонен.

Интер, който вече контролираше мача в 11 срещу 11, започна да има още по-голям домейн с още един човек. Опитите са насочени към повдигане. На 18, De Pena взе мярката и Alemão отклони небелязано към долната линия. За няколко мига в защитата на Колорадо цари невнимание, което даде място за контраатаки. В 20-ата минута халфът Салинас дриблира добре от Рене и вече в зоната удари красива защита на Даниел. Отговорът пристигна след 24 минути. Със свобода Еденилсон намери красив пас за Давид, който се освободи в зоната и завърши на върха на Ескобар.

В 30-ата минута Кайо Видал замени изморения Вандерсон, който имаше още едно добро представяне след пристигането си. Умората от загубата на човек накара Гуайреня да се откаже от атаката и натискът на Интер нарасна още повече. На 35 Дурадо почти отбеляза гол. Топката остана за халфа във вътрешността на зоната, който дрибъла противниковия защитник и завърши отстрани на крак за красива защита на Ескобар. Вратарят, особено в лифтовете, се превърна в акцент за безопасността във въздуха. В 40-та минута Мано Менесес постави младия Естевао на мястото на Де Пена, за да увеличи дъха на отбора за последния натиск. Въпреки това Колорадо не успя да изплаши ефективно и се върна с точка в Порто Алегре.