Коринтианс доминира над Ботафого да Параба и печели втория за бразилските жени под-20

Коринтианс посети Ботафого от Параиба тази събота за първенството на Бразилия за жени до 20 години. А Брабиняс бяха короновани като победители, побеждавайки отбора от Параиба с 2:0. Головете отбелязаха Бел и Стефани.

Доминиращ през целия мач, Тимао установи надмощие в първия етап. През второто полувреме, когато отборите бяха уморени, поведението беше в ритъм на играта, запазвайки резултата при 2 към 0.

С победата Коринтианс стигна до седем точки, изравнявайки Киндерман в лидерството в своята група. Първото място обаче е за отбора на Санта Катарина, който отбеляза още един гол.

Запиши го, Верен! Следващият мач на Брабиняс се провежда на 9-и, също за Brasileirão Feminino Sub-20. Мачът ще се проведе и срещу Ботафого, но този път по заповед на Коринтианс, на стадион Габриел Маркес да Силва, в Сантана де Парнаиба.

Играта

Ескалация

Thaissan Passos насърчи някои промени по отношение на отбора, който се изправи срещу Avaí/Kindermann, във втория кръг на груповата фаза. За двубоя срещу Ботафого стартовият отбор имаше Равена, Áhlice Guedes, Amanda Vital, Bell и Clarinha; Джулия Брито, Сабрина Барбоса, Миракату и Елън; Ману и Йохане.

Моят шлем

Първи път

Първите минути бяха много спорове от двете страни, блокиране на халфовата линия и съответно офанзивни действия и на двете страни. Ботафого изясни предложението за отмяна на нападенията на Коринтианс и за инвестиране в контрапреврати.

В 15-ата минута на първото полувреме Коринтианс показа един от първите признаци за техническо превъзходство. Възползвайки се от оставената топка в малкото пространство, Миракату имаше шанса да открие резултата за Брабиняс, но той шутира слабо и спря в защита на противниковия вратар.

Четири минути по-късно Тимао отново създаде чист шанс за гол. Елън изпълни корнер върху главата на Джулия Брито. Номерът 8 на Тимао скочи по-високо от всички останали и се насочи с много опасности.

Коринтианс откри резултата след 20 минути игра. Miracatu получи дузпа отляво, след добър старт. При атаката капитанът Бел прати силно по лявата страна и откри резултата за Коринтианс.

Голът, както и намаляването на интензивността на Ботафого с изтичането на минутите, допринесоха още повече за доминацията на Коринтианс в мача. Дори когато той загуби топката в атакуващото поле, играчите на Тимао незабавно я върнаха, за да започнат нов офанзивен преговор. Превъзходно през първото полувреме, Коринтианс отиде на почивката, печелейки с 1-0.

Втори път

Коринтианс се върна към финалната фаза със същото отношение, което ги изведе напред през първото полувреме. Miracatu и Ellen се разбалансираха в атака с красиви пасове и дрибъли, оставяйки Коринтианс по-близо до втория гол.

Първата въздишка дойде само след пет минути, при движение от въздуха. След вдигане в зоната Йохане се подпря в средата и почти покри вратаря на Ботафого.

Джулия Брито се грижеше за халфовата линия, като винаги задействаше крайните играчи на скорост. С характерния ход тя намери Ману Оливан в долната линия, планирано да го получи обратно и когато дойде време да завърши, тя беше спряна от защитния блок на отбора на Ботафого.

Коринтианс удължи резултата в средата на втория етап с гол от табелата. Стефани рискува извън зоната и покри вратаря на Ботафого, който не може да направи нищо. Страхотен гол за увеличаване на резултата до 2-0.

И десният крак на риза 21 изглеждаше много настроен. Малко след попадението той рискува с стъпването си в средата, но топката гръмна на гредата. Miracatu, в последователността, повтори стратегията на стрелба извън зоната, спирайки в красива защита на вратаря.

От лявата страна игрите на Коринтианс също течаха лесно. Йохане се възползва от останало центриране в зоната и рискува с десния крак. Топката напусна отстрани на вратата, с много опасност, при движение, при което вратарят на Ботафого не можеше да направи нищо.

Таблица с данни Botafogo da Paraba 0 x 2 Коринтяни

състезание: Първенство на Бразилия за жени до 20 години
Местно: Общински стадион Сантана де Парнаба, Сантана де Парнаба, SP
Дата: 07 май 2022 г. (събота)
време: 20:30 (от Бразилия)
Рефер: Лукас Кането Белот
асистенти: Джулиана Висентин Естевес и Леандра Айрес Косет
цели: Бел, Стефани (Коринтианс)
Жълт картон: Тамирес (Ботафого да Параба);

BOTAFOGO DA PARABA: Стефани; Габриела, Мария да Гуя, Тамирес и Талия; Ерика Лайан, Лейла Габриел (Летсия), Андреса и Миртила; Джакелин (Мария Габриела) и Найлани (Джамили).
техник: Глейде Мария Коста

КОРИНТЯНИ: Равена; хелис Гуедес, Аманда Витал, Бел и Мария Клара (Габи Медейрос); Джулия Брито (Дейз), Сабрина Барбоса (Стефани), Миракату и Елън Кристин (Кариока); Ману Оливан (Сабрина Аморим) и Йохане Виктория.
техник: Тайсан Пасос

Вижте повече на: Corinthians Feminino, Base do Corinthians и Corinthians Sub-20.