Кралят на равенството, Интер е замесен от Атлетико-ГО, избягва поражението и се заключва в средата на таблицата | международен

Интер, както направиха в Бразилияо, отново завърши наравно. Отборът се изолира по въпроса, като остана 1 към 1 с Atlético-GO в ледената нощ на понеделник, за 8-ия кръг. Дори голът на гостите да дойде в края на мача, той дори може да празнува спечелената точка. Гаучосите бяха доминирани в средата на Бейра-Рио и единствената причина да не бъдат победени беше представянето на Даниел.

+ Мано признава проблемите на Интер

Бяхме по-близо до загуба, отколкото до победа. Въпреки че излязохме напред и имахме златен шанс, ние нямахме контрол над играта. Въпросите, които трябва да анализираме, са следните. Проблемите ни бяха тактически.

— Мано Менезес

И може да бъде много различно. Преди 10-ата минута Вандерсон, Карлос де Пена и Еденилсон имаха възможности. На 11 Алън Патрик напредна от защитното поле към офанзивния халф, когато даде скъпоценен пас на Вандерсон, който изрита центриране, за да преодолее Роналдо.

Логиката би била Интер, с предимство, да управлява пространствата, за да се опита да разшири резултата. Това, което видяхме обаче, беше Драконът да се грижи за действията, напредвайки по маркировката и натискането. Секторът за създаване на Мано Менезес видя, че съперникът владее топката, разменя пасове и включва защитната система.

Даниел избегна поражението на Интер — Снимка: Ricardo Duarte / Internacional

Интер дори имаше нов шанс с Матеус Кадорини, който го получи от Алън Патрик, но Роналдо го защити. Тогава беше постигнат малък напредък, докато грешките отзад започнаха да се появяват в изобилие.

На 14 Бустос удари Баралхас, който гледаше как Витао приближава и игра за Airton. Бруно Мендес го взе с гърдите си, но го предаде в краката на Диего Чурин, който принуди Даниел да направи първото важно спасяване.

Вратарят на Колорадо започна да има работа. В следващата минута Родриго Дурадо, опитвайки се да спре напредването на Еъртън, върна Баралхас, който подпечата гредата.

Бруно Мендес пропусна топката в 37-ата минута. Жоржиньо се възстанови и заигра за Хейнер, който активира Уелингтън Рато. Нападателят принуди Даниел да избегне за пореден път.

Освен че не успя да отблъсне опасността, Интер позволи на Атлетико-ГО да напредне на страната на Рене. Левият бек се бореше да задържи напредъка на Хейнър и Уелингтън Рато с липсата на прикритие. Карлос де Пена не можеше да му помогне.

Бруно Мендес се бореше да задържи Atlético-GO — Снимка: Ricardo Duarte/Disclosure, Internacional

Дурадо пропусна малко преди почивката, като отсече ъгъла, но докосна гърдите на Рамон Менезес. Защитникът доминира и просто не вкара за пореден блясък на Даниел. С намерението да има повече топка и да си върне контрола, Интер се върна за второто полувреме с Тайсон на мястото на Кадорини.

Отборът, макар и да не се притеснява толкова много, страда и по-малко. Постепенно филмът от първото полувреме започна да се повтаря. Колорадо не успя да контролира и изтече. Даниел трябваше да защитава събмишън от Уелингтън Рато при друг провал в защита.

Който с 9 не го прави, с 9 е наранен

Но на 33 натиска на гостите имаше ефект. Родриго Доурадо не отсече топката в офанзивния халф. Жоржиньо получи в средата на терена и напредна вдясно. Педро Енрике се приближи, но допусна обръщането към Лео Перейра. Нападателят премина през главата на Чурин, който се появи между Бруно Мендес и Рене и отбеляза.

Да, имаше усъвършенствания на жестокостта. Бившият нападател на Гремио, който не бе ударил мрежата точно 389 дни, се завърна, за да отпразнува гол. Нещо, което “9” на Интер следват трудно. Последното се състоя на 26 април с Александър Алемао при победа с 1:0 над Индепендиенте Меделин за Копа Судаамерикана.

Колорадо почти взе завръщането, но Бруно Мендес го прехвърли. Невероятното представяне предизвика освирквания в края на мача. Нямаше протести, но докато си тръгваха, някои фенове се оплакаха в двора на стадиона.

– Почти никога не успяхме да окажем натиск върху съперника, винаги бяхме на милостта да върнем топка по-назад. Това беше най-големият ни проблем в играта. Марлон Фрейтас игра безплатно. Това доведе до други дислокации. Имаха още един играч на десния фланг. Върнахме се с Пена в линия от 5. Решихме проблема в защитата, но нямахме сили в офанзивната част – оправда се Мано Менезес.

„На този отбор му липсва малко повече смелост“, коментира Лука Пумес | Гласът на тълпата

Непобедимост, пълна с равенства

Последното равенство накара Интер да достигне пет в Бразилияо. последва. Отборът с най-много равенство в надпреварата, което му пречи да бъде сред първите шест, които се класират за следващото издание на Либертадорес. Той е на 12-о място с 11 точки, четири зад лидера Палмейрас, две зад Коритиба, която затваря G-4 и една зад Атлетико-PR, шеста в таблицата.

Има и друг фактор, който разочарова Колорадо. Това са 12 мача без загуба. Въпреки това Колорадо има пет победи и седем равенства за периода.

Седмицата ще бъде Мано да покаже проблемите на отбора и да се стреми да ги коригира. Интер се завръща на терена в неделя, когато в 19 часа се изправят срещу Брагантино. Мачът е насрочен за Наби Аби Чедид в Браганса Паулиста.