Ливърпул равен с Тотнъм и повежда с голова разлика – 05.07.2022 г.

Ливърпул направи равенство с Тотнъм днес (7), у дома, за 36-ия кръг на Висшата лига. Резултатът извежда червените начело, със същите 83 точки като Манчестър Сити, но с голова разлика, но на не особено удобна позиция. Истината е, че резултатът пречи и на двата клуба в съответните им пътувания във Висшата лига. син, за Тотнъм и Диасза Ливърпул, отбеляза головете на мача – и двата през второто полувреме.

Победата ще остави Ливърпул с 85 точки и ще даде на домакините изолирана преднина, макар и временна. Гражданите ще излязат на терена утре срещу Нюкасъл и дори в случай на равенство ще си върнат преднината. Ако спечелят, печелят още две точки от предишния кръг.

THE Тотнъм достигна 62 точки и остана на пето място – точка далеч от G4 и големия съперник Арсенал, които имат още един мач.

Следващият мач на Ливърпул ще бъде във вторник (10) срещу Астън Вила, далеч от дома, от 16:00 часа. Тотнъм приема Арсенал в четвъртък (12) от 15:45 часа.

Кой се справи добре: Син и Диас

Двамата отговорни за отбелязаните голове в мача бяха най-добрите в офанзивния сектор на всеки отбор. Кореецът от Тотнъм винаги предлагаше добър аут и дразнеше домакините. Колумбиецът от Ливърпул беше този, който най-много търсеше гол за домакините и беше награден с гол и равенство.

Кой беше лош: Мохамед Салах

Египтянинът, голмайстор, а също и играчът с най-много асистенции във Висшата лига, беше извън игра. Той не можеше да помогне в офанзивните конструкции, завърши само два пъти, без да уцели целта.

20 гола и без дузпа

Сон отбеляза 20-ия си гол във Висшата лига с интересен детайл. Нито един от отбелязаните голове на корееца не беше от дузпа – Кейн е официален скаут на Тотнъм. Само Гарет Бейл беше успял да достигне този етап за клуба във Висшата лига.

непобеден у дома

Ливърпул все още не знае какво е да загубиш у дома в първенството. В тази Висша лига има 18 мача с 14 победи и 4 равенства.

Камък в обувките на лидерите

Тотнъм не бяха лесни противници за Ливърпул и Сити, клубове, които спорят за титлата точка по точка. Бяха отбелязани седем точки от дванадесет възможни. Срещу Гражданите той спечели и двата мача от Висшата лига. Равенството срещу Ливърпул – те загубиха в първия кръг – попречи на червения отбор да вземе изолирана преднина в турнира.

‘Super Count’

Италианският треньор пое Тотнъм на 2 ноември, след като клубът уволни Нуно Еспирито Санто, който току-що загуби с 3:0 от Манчестър Юнайтед. По това време Тотнъм заемаше 9-та позиция с 15 точки (5 победи и 5 загуби) в 10 кръга.

За Висшата лига Конте доведе до невероятно възстановяване за лондонския отбор. Откакто пое, имаше 14 победи, пет равенства и шест поражения. Отборът напусна средната маса, за да се бори за място в европейските състезания.

хроника

Играта започна отворена и с Тотнъм поемайки повече опасност. Alisson трябваше да направи две добри спасявания при пристигащите от КейнСин и в ритник на Кулусевски. Ливърпул се мъчеше да създаде шансове – дори и с повече владеене. Собствениците на къщата потърсиха други алтернативи да се притесняват: микробус Дайк имаше шанс за глава и Александър-Арнолд завършен извън района. Именно холандският защитник пое най-голяма опасност за противника: той завърши центриране с глава и видя как топката избухна в напречната греда.

Топката на гредата увеличи интензивността на играта. Луис Диас завърши извън зоната и форсира лорис да направи добра защита. В последователност, Хойберг се появи при нападението на Тотнъм за завършване, също и извън зоната, върху гредата. Първото полувреме обаче завърши при резултат 0:0.

Във втория етап се повтори сценарият на първото полувреме, поне в началото. Ливърпул имаше повече топка и натиск, но имаше трудности при артикулирането на игрите в атака – което доведе до удари и центрирания от средния диапазон. THE Тотнъм продължи да залага на контраатака, за да дразни. Интересното е, че именно в игра, изградена с добри пасове, отборът на Лондон откри резултата.

Кейн получи освобождаване и намери сесия в зоната, която премина ниско към средата на зоната и Сон просто бутна топката във вратата. След недостатъка Клоп извади волана (Хендерсън) да постави нападател (Диого Жота) и даде всичко за атаката. Този ход остави играта още по-отворена, като отборите имаха място да действат в прехода. Все пак Ливърпул се бореше да създаде опасни положения и винаги виждаше ударите им да са блокирани. Изравнителният гол на Ливърпул се случи точно при опит, който се случи няколко пъти. Луис Диас получи на входа на зоната, изчисти хвърлянето и завърши. Топката удря Бетанкурно този път намери дъното на мрежите на лорис.

Последните минути бяха напрегнати и двата отбора търсеха гол. Въпреки „задавите“ от двете страни, мачът завърши наравно.

VAR: Дарън Ингланд
Жълти картони: Бен Дейвис, Сесеньон (TOT); Цимикас, Фабиньо (LIV).
цели: Сине, 11 минути през второто полувреме; Луис Диас, в 29-ата минута на второто полувреме.

ЛИВЪРПУЛ – Алисон; Трент Александър-Арнолд, Конате, ван Дайк, Робъртсън (Цимикас); Фабиньо (Кейта), Тиаго Алкантара, Хендерсън (Диого Жота); Луис Диас, Салах, Мане. техник: Юрген Клоп

ТОТЪНХАМ – Лорис; Ромеро, Дайър, Дейвис; Сесеньон (Санчес), Хойбьерг, Бетанкур, Емерсон; Син, Кулусевски (Хари Уинкс), Кейн. техник: Антонио Конте.