Сарджънт доминира и печели в Англия. Другович изпревари Вести и е 4-ти – Новини от Формула 2

ВСИЧКО ЗА КЛАСИФИКАЦИЯТА НА F1 GP НА АНГЛИЯ | брифинг

Логан Сарджънт доминираше в състезание 2 от кръга на Ф2 в Англия, което се игра тази неделя (3). Пилотът на Carlin запази преднината в началото и загуби първата позиция само когато спря, за да направи задължителната смяна на гумите, но се върна, когато местата бяха пренаредени на пистата, за да не напуска никога.

Това беше първата победа на американеца във Формула 2. Théo Pourchaire, който направи страхотен старт, завърши втори, намалявайки още малко разликата с Фелипе Другович в класирането. Лиъм Лоусън завърши подиума трети.

▶️ Абонирайте се и за двата YouTube канала за ГОЛЯМА НАГРАДА: GP | GP2
▶️ Открийте канала за ГОЛЯМАТА НАГРАДА в Twitch, като щракнете тук!

Сарджънт запази лидерството в началото (Снимка: F2)

Другович завърши четвърти, изпреварвайки Фредерик Вести в последната обиколка. Юри Випс беше шести, следван от Джехан Дарувала и Маркъс Армстронг. Джак Духан и Джейк Хюгс допълват топ-10. Enzo Fittipaldi беше точно зад него, 11-и с Charouz.

Изображенията на решетката показаха, че лидерите ще започнат първия престой с меки гуми, така че тактиката беше ясна: открийте възможно най-голямо предимство, за да гарантирате позицията в момента на спиране в бокса.

Подреден на трето място, Drugovich се поддаде на агресивната атака на Pourchaire, Liam Lawson и Ayumu Iwasa и падна до пето място. Вести също започна зле и завърши първия завой едва шести, след като беше вторият най-бърз в класирането. Междувременно в халфовата линия Енцо Фитипалди спечели две позиции и се появи малко по-назад, на седмо място.

Във втората обиколка автомобилът за безопасност се включи. Рой Нисани избяга от пистата и се върна, атакувайки Денис Хаугер, който беше изхвърлен от пистата. Но представителят на Prema в крайна сметка се върна на пистата със счупената кола и излетя, спирайки точно върху Nissany. Още веднъж ореолът доказа, че е задължителен в днешните състезания.

Nissany и Hauger провокираха навлизането на колата за безопасност в състезание 2 в Англия (Снимка: F2)

Рестартът дойде в 6-та обиколка без проблеми, като Саржант запази лидерството, следван от Пуршер, Лоусън, Иваса и Другович. Четири обиколки по-късно започна първият прозорец за спиране в бокса и Вести, Фитипалди, Армстронг и Джем Бьолюкбаси бяха първи в бокса за смяна на гуми. В следващата обиколка предният пакет започна да спира, воден първо от Лоусън и Иваса и след това от лидерите Сарджънт и Пуршер. Другович остана на пистата, като в 12-та обиколка беше виртуален лидер.

В следващия рунд обаче депутатът предупреди бразилеца по радиото, че е време да спре и той го направи. Работата на отбора не беше най-добрата, като Другович се завърна на пистата след Vesti, но проблемът с питстопа на Иваса накара бразилеца да запази, на теория, петото място.

Междувременно пилотите, избрали твърдите гуми, командваха състезанието. Jüri Vips се появи начело, следван от Daruvala, Doohan, Jake Huges, Marino Sato и Calan Williams. Сарджънт беше веднага седми, но на практика първи, когато останалите спряха.

В 23-та обиколка най-накрая започнаха спиранията в бокса за тези, които бяха стартирали с твърди гуми. Vips беше първият, който отиде в бокса, но работата на Hitech беше много лоша и той се върна едва 12-и. Дарувала последва, а Сато и Уилямс също влязоха в същата обиколка. Другович беше вече седми.

Духан, победител в спринта, влезе в бокса в 24-та обиколка, но загуби много време поради проблем с поставянето на лявата задна гума и се върна на 12-то място, губейки цялото предимство, натрупано със стратегията за забавяне на спирането .

Четири обиколки до края, с пренастроени групи, Sargeant отново беше начело, но беше атакуван от Pourchaire, който дойде на по-малко от 1s. Точно зад него Лоусън сгреши и позволи на Вести да се приближи, който започна да оказва натиск върху пилота на Карлин в борбата за подиума.

Но този, който също завърши в битката, беше Другович, който в последната обиколка успя да преодолее пилота на ART и завърши четвърти.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ
Другович мечтае за F1, но вижда настоящия сценарий сложен „дори за тези, които печелят F2“
Фитипалди говори за „още предстоят“ през 2022 г. и вижда Шаруз да се бори за победи