С право на “вечен сет” Крузейро печели Минас и покорява Суперлигата за седми път | волейбол

Беше различен ден на майката. Ginásio do Sabiazinho, в Уберландия, беше пълен с почти шест хиляди души. Майките на много играчи положиха усилия да бъдат с децата си в този специален момент. Майките на Крузейро получиха специалния подарък. Крузейро победи Минас с 3 сета до 0 (25/20, 36/34, 25/20) и, тъй като спечелиха и първия мач, затвориха решаващата серия с 2:1 и гарантираха титлата в мъжката Суперлига на Волейбол 2021/2022.

+ Волейболна суперлига за мъже: вижте списъка с всички шампиони
+ Разберете как премина игра 3 от финала между Минас и Крузейро

Крузейро започна с гръм и трясък и спечели първия сет. Второто изглеждаше, че ще бъде вечно. То продължи близо час, имаше много положения и за двете страни, но небесният отбор успя да го затвори. С ножа и сиренето в ръка Крузейро взе третия и чашата. С резултата небесният отбор спечели петата титла за сезона: Мундиал, Суперкупа, Минейро Сул-Американо и сега Суперлигата.

Уолъс и Качопа празнуват точката на Крузейро във финала на Волейболната Суперлига — Снимка: Publicity/Sada Cruzeiro

+VC скала: съберете идеалния екип с финалистите

След две издания извън финала, Крузейро не само отново стигна до решението, но и спечели седмата титла на турнира в своята история. През сезон 2011/2012 небесният отбор спечели първата си купа. На следващата година той пое вицепрезидента. И след това промени поредица от пет последователни завоевания.

Въпреки втория пореден подгласник (миналия сезон те загубиха от Таубате), Минас остава най-големият победител в Суперлигата. Има девет заглавия. Последният се проведе през сезон 2006/2007. Крузейро е вторият по големина победител в състезанието.

Родригиньо беше името на финала. Много развълнуван от самото начало, той плати играта през цялото време и беше важен във втория и решаващ сет. Качопа се справи много добре в разпределението, като попречи на блокирането на съперника. За Минас Хонорато беше играчът, който остана по-редовен през целия мач, помагайки при подавания и атака. Келви също имаше добро представяне.

Крузейро имаше почти перфектна кампания. В първата фаза те спечелиха 20 от 22-те мача и завършиха втори, зад Минас, който имаше същия рекорд, но по-добър резултат. Двете поражения отидоха от Минас (3 x 1) и от Sesi (3 x 1), и двете гостуват.

На четвъртфиналите небесният отбор лесно победи Сао Жозе с двойно 3 x 0. На полуфинала имаха много повече работа срещу Сеси, един от отборите, от които бяха победени. В първия мач те спечелиха с 3 x 2. Във втория получиха още 3 x 0. На финала те победиха Минас с 3 x 2 в първия дуел, загубиха втория с 3 x 2, но това В неделя те спечелиха третата с 3 x 0.

Най-добрите моменти от финала

Най-добри моменти: Крузейро 3 x 2 Минас във финала на Суперлигата по волейбол за мъже

Най-добри моменти: Крузейро 2 x 3 Minas за втория мач от финала на Суперлигата за мъже

Круз започва да се люлее

Крузейро започна по-свързан в играта. Отавио смекчи атаката на Келви и след това направи резултата 4 на 2. Лопес спря Висото в блока и предимството стигна до четири точки (6 към 2). Качопа отиде на сервиса и разшири още повече с асо и пас брейк (10 на 4). Без вдъхновение на Висото, Нери реши да направи инверсията в средата на сета. И успя да намали до 17 на 13, при добра атака на Санчес. Въпреки подобрението на Минас, Крузейро продължи неумолимо. В надпреварата Лопес хвърли топка във въздуха за Уолъс. Обратното удари впечатляващ паралел без шанс за защита (24 на 19). При докосването до мрежата на Уилям, Крузейро затвори първия сет при 25:20.

Лопес и Лукиня празнуват точката на Крузейро във финала на Волейболната Суперлига — Снимка: Publicity/Sada Cruzeiro

Минас се върна по-добре за втория сет и успя да балансира играта. Отборите си разменяха точки, докато Леозиньо удари бомба при сервис и топката се върна безплатно. Уилям остави Висото на сингъл, а обратното направи резултата 9 на 7. Крузейро изравни в красива тръба от Лопес (12 на 12) и продължи в атака на Уолъс. Но Висото спря Родригиньо и след това се възползва от контраатаката, връщайки Минас обратно пред таблото (15 на 14).

Отборите започнаха да си разменят точки, когато Фелипе постави Кледенилсън на мястото на Качопа, за да увеличи блока. И той го разбра правилно. Родригиньо хвана Хонорато и направи резултата 22 на 20. Келви направи добър сервис и след това спаси в атаката на Уолъс. Висото получи, обърна и изравни при 23:23. Артър Бенто хвана Лопес в блока и се обърна към Минас (24:23). Сетът беше напрегнат, като Крузейро спаси сет точките на съперника. Когато небесният отбор направи контраатака, Родригиньо обърна 29 на 28. След това дойде ред на Минас да спаси сет точките на противника. Докато Лукиня спаси дрибъл от Висото, Качопа извика Родригиньо, който затвори с невероятните 36 на 34.

Крузейро празнува точка във финала на Волейболната суперлига — Снимка: Publicity/Sada Cruzeiro

Небесно спокойствие. мино напрежение

Натрупан, Крузейро се възползва от удара на Минас, за да отвори четири към едно в третия сет. Минас опита да реагира, но сервис на Лопес, който засече мрежата и падна, върна небесния тим в добро предимство (10 на 5). Wallace асо и отвори още повече (14 към 7). Леозиньо взе Уолъс и даде на Минас глътка надежда (20 към 16). Но той спря дотук. Лопес и Родригиньо продължиха да обръщат атаките, а Крузейро затвори сета с 25:20 при грешка при сервис на Матеус Пинта.