Ferroviário печели Сао Жозе-RS и печели 3-та поредна победа за Серия C

Ferroviário спечели третата си поредна победа в серия C на бразилското първенство. Под силното следобедно слънце тази събота, 7-ми, Ферао победи Сао Жозе-РС с 2-0 на стадион Елзир Кабрал във Форталеза. Головете в мача отбелязаха Вагуининьо и Едсон Кариус в началото на второто полувреме.

С победата Тубарао да Бара достигна 9 точки в състезанието, като се издигна частично до третото място и се наложи в зоната за класиране за фазата на елиминациите на турнира.

Въпреки резултата играта започна пресечена и без заплаха за гол. В 8-та минута обаче нападателят Силяс от Сао Жозе изигра първия добър ход в мача. В индивидуална игра той вкара с Кристофър, подаде по двама и шутира от средата в десния ъгъл на вратаря Джонатан. Защитникът трябваше да се разтегне докрай, за да направи защитата, в две полувремена.

Абонирайте се за THE POVO+

Получете достъп до цялото ексклузивно съдържание, колонисти, неограничен достъп и отстъпки в магазини, аптеки и др.

Подпиши го

В допълнение към 30ºC слънцето, играчите страдаха от състоянието на терена, което генерира много грешки при подаването и от двете страни. В една от тях зле се справи защитникът на гостуващия отбор Бруно Жезус. В 12-та минута, след грешна размяна на пасове, играчът беше принуден да стигне до фланелката 7 Дуду, който лежеше на поляната. Фаулът беше тежък и му спечели жълт картон.

Ferroviário победи São José-SC с 2-0 за 5-ия кръг на Серия C (Снимка: Lenilson Santos / Ferroviário)

В 28-та минута реферът Алисон Сиднеи Фуртадо спря играта, за да се рехидратират играчите. На връщане Тубарао се опита да прокара повече от офанзивните действия на мача, главно от лявата страна, с изпънати топки към Дуду, но силната защита на гаучосите предотврати всякакви претенции от страна на Сеара.

Но целта на Ферао изглежда назрява. В 36-ата минута домакините напреднаха с бърз ход отдясно с Вагуининьо. Фриза 23 центрира в средата на полето, защитникът отсече погрешно и топката беше оставена чиста за Майкон Асис при дузпата. Халфът обаче завърши над опонентите си. Топката все пак се върна към Вагуининьо, който я изби над вратата.

Няколкото добри отигравания през първото полувреме приключиха и отборите си тръгнаха за почивката в 50-ата минута. При завръщането в допълнителната сцена пожълтелият Бруно Жезус беше заменен от Матеус Казета. Междувременно от страната на Феровиарио треньорът Роберто Фонсека избра да запази същия отбор, който започна конфронтацията.

Играта беше подновена по много различен начин от случилото се в първия етап. След 4 минути игра Ferrão направи истински блиц в противниковото поле. От дясната страна Вагининьо игра за Игор Кариус, който от входа на полето завърши в горния ъгъл на вратаря Фабио Рампи, който направи красиво спасяване. Топката остана при Дуду, който отляво центрира към средата на полето, където намери Вагуининьо. Фланетката с номер 23 на Ferroviário скочи по-високо от всички останали и се насочи към целта. Бавно топката отскочи и загина в гърба на противниковите мрежи.

Голът припомни добрите времена на историческия идол на Ferroviário, Жардел, който проследи целия мач от ложата на стадиона, заедно с президента Нютън Филю.

Виждайки, че отборът му страда от натиска на отбора на Сеара, треньорът Пауло Енрике Маркес се опита да промени съдбата на мача, като смени фигурите. Той привлече Лисандро, Силас и Марадона за входовете на Габриел, Йохан и Тайлон. Смените, от друга страна, изобщо не промениха облика на играта за отбора на Рио Гранде ду Сул, който продължи да страда от атаките на Ферао.

Доказателство за това беше, че в 20-ата минута, за пореден път на върха, Едсон Кариус се възползва от свободния удар, изпълнен от Майкон Асис и с глава разшири. Почетен в началото на мача, нападателят празнува пред феновете, коленичи и сочейки към небето. Голът даде крайни числа на мача, който отведе Ферао до 9 точки и 3-та позиция в Серия С.

Това е трета поредна победа за отбора на Корал, който преодоля Атлетико-СЕ и Ботафого-ПБ в последните кръгове – и двата мача бяха с резултат 1-0. Сега Ферао се завръща на терена във вторник вечер, 17, пред Confiança, в Sergipe.

Железопътна линия 2 x 0 Сан Хосе

железопътен

4-4-2: Джонатан; Юри, Витао, Фредсън и Емерсън; Ваниньо (Брено), Емерсон Соуза, Алемао (Бруниньо) и Майкон (Руй); Дуду (Уандсън) и Едсън Кариус (Натан). Треньор: Роберто Фонсека.

Сан Хосе

4-4-2: Фабио Рампи; Самуел, Бруно Хесус, Джадсън и Тиаго Педра; Марсело (Дейвид), Лисандро (Габриел), Кристофър и Марадона (Тайлон); Кристиано и Силас (Йохан). Треньор: Пауло Енрике.

Местоположение: Елзир Кабрал, Форталеза (CE)
Голове: Ваниньо (4′ 2t) и Едсон Кариус (19′ 2t)